درمان شقاق مقعدی

مرکز درمانی بیمارهای کلورکتال سامان

درمان کیست مویی با نمک

درمان کیست مویی با نمک، احتمالا تعجب خواهید کرد که بدانید نمک یکی از روش های درمانی خانگی است. نمک می‌ تواند به عنوان یکی از داروهای خانگی اثرگذار کیست مویی مصرف شود. نمک دارای خاصیت های درمانی گوناگونی در کمک به حذف مایع زائدی است که در لایه‌ های پوست ذخیره شده است. همچنین نمک به کم کردن تورم ناشی از کیست مویی کمک می‌ کند.

برای درمان کیست پیلونیدال شخص می‌ تواند از یک وان آرامش‌ بخش و گرم پر شده از آب نمک یا آب‌ گرم های شور طبیعی استفاده کند.

اشخاصی که مبتلا به کیست مویی هستند می توانند هر روز از وان آب گرم که در آن از نمک طبیعی دریا استفاده شده است و خاصیت های زیادی دارد استفاده کنند. نمک طبیعی با کم کردن مقدار التهاب ها و همینطور خاصیت های ضد باکتریایی و کم کردن مقدار مایعات زائد ذخیره شده در پوست نقش پراهمیتی در درمان و مداوای این بیماری دارد.

یک تشت یا وان را پر از آب گرم کنید و 2 فنجان نمک در آن بریزید. دو بار در روز و به مدت نیم ساعت در این آب بنشینید. آب نمک به میزان قابل توجهی التهاب و درد ناحیه را کاهش می دهد. منیزیم و سولفات موجود در نمک نیز سم های موجود در کیست مویی را بیرون می کشند و کیست را کوچک می کنند.

در کنار این درمان و سایر درمان ها مثل درمان با لیزر یا جراحی، مراقب باشید که طولانی مدت در جای ثابت ننشینید و به طور منظم در محل کار یا منزل از جای خود بلند شده و کمی راه بروید.

 نمک به عنوان یکی از موثرترین درمان‌ خانگی کیست مویی می‌تواند معجزه کند. نمک خاصیت های زیادی برای سلامتی دارد و به از بین بردن مایعات اضافی که در لایه‌ پوست جمع شده‌ است کمک می‌ کند. از این گذشته به منظور کم کردن سوزش و التهاب ناشی از کیست‌ های پیلونیدال نیز مفید است.

برای درمان موثر کیست های پیلونیدال می‌ توانید یک حمام گرم پر از نمک اسطوخودوس یا هر نوع نمکی که در اختیارتان است، آماده کنید.

[ بازدید : 7 ]

[ دوشنبه 9 مهر 1397 ] 11:09 ] [ روحی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]