درمان شقاق مقعدی

مرکز درمانی بیمارهای کلورکتال سامان

درمان هموروئید با لیزر

در درمان هموروئید با لیزر، لیزر در واقع برای ایجاد بافت اسکار به کار می رود و این کار باعث قطع خون رسانی به بافت هموروئید می‌ شود و در نهایت باعث کاهش هموروئید و از بین رفتن آن می شود. بافت اسکار نیز برای جلوگیری از هموروئید آینده از طریق تقویت دیواره‌ ای مقعد عمل می‌ کند و در نتیجه باعث می‌ شود که رگ‌ ها دچار التهاب نشوند و هموروئید رشد نکند.

برای درمان هموروئید با لیزر نمی توان هزینه معینی را اعلام کرد، دکتر و پزشک متخصص بیمارهای مقعدی نوع هموروئید را بررسی و معاینه می کند و بر اساس میزان رشد و وضعیت بیماری هزینه درمان هموروئید با لیزر را تعیین می کند.

مسئله خیلی مهم در باره هزینه فقط مبلغ پرداختی نیست و شامل عوامل زیادی است که این عوامل هزینه واقعی درمان را مشخص می کند. این عوامل را می توان به صورت زیر بیان کرد.

  

درمان هموروئید با لیزر چگونه است؟

اغلب افرادی که از هموروئید رنج می‌ برند به دنبال درمانی برای تسکین درد و ناراحتی خود هستند که معمولا با شرایط خودشان همراه باشد. مناسب‌ ترین روش درمانی، به نوع و شدت هموروئید، بستکی دارد و با توجه به آنها تغییر می کند. در موارد خفیف هموروئید، درمان ممکن است شامل حمام Sitz، کمپرس سرد، رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی یا داروهای موضعی باشد.

برای موارد پیشرفته‌ تر هموروئید، زمانی که علائم شدید و درد و ناراحتی زندگی روزمره شما را مختل می کند، روش‌ های تهاجمی‌ تر درمان ممکن است مورد نیاز باشند. یکی از این روش‌ ها که در سال‌ های اخیر محبوبیت یافته‌ است درمان هموروئید با لیزر است.

در درمان هموروئید با لیزر، پزشک از پرتو کوچک نور برای تبخیر یا excise بافت هموروئید استفاده می‌ کند. در واقع با لیزر دو نوع درمان هموروئید وجود دارد. درمان هموروئید با لیزر چگونه است و برداشتن هموروئید با لیزر.

در درمان هموروئید با لیزر، لیزر در واقع برای ایجاد بافت اسکار به کار می رود و این کار باعث قطع خون رسانی به بافت هموروئید می‌ شود و در نهایت باعث کاهش هموروئید و از بین رفتن آن می شود. بافت اسکار نیز برای جلوگیری از هموروئید آینده از طریق تقویت دیواره‌ ای مقعد عمل می‌ کند و در نتیجه باعث می‌ شود که رگ‌ ها دچار التهاب نشوند و هموروئید رشد نکند.

در برش لیزر، پرتو لیزر در واقع برای تبخیر هموروئید به کار می‌ رود. بافت هموروئید کاملا خارج می شود. فواید زیادی برای استفاده از درمان لیزر در هموروئید وجود دارد.

جراحی لیزری باعث درد کمتری پس از عمل می‌ شود و زمان ریکاوری کوتاه‌ تری از دیگر روش‌ های درمان هموروئید مانند جراحی هموروئید معمولی یا هموروئیدکتومی دارد.

 

 هزینه درمان هموروئید با لیزر چقدر است؟

برای درمان هموروئید با لیزر نمی توان هزینه معینی را اعلام کرد، دکتر و پزشک متخصص بیمارهای مقعدی نوع هموروئید را بررسی و معاینه می کند و بر اساس میزان رشد و وضعیت بیماری هزینه درمان هموروئید با لیزر را تعیین می کند.

مسئله خیلی مهم در باره هزینه فقط مبلغ پرداختی نیست و شامل عوامل زیادی است که این عوامل هزینه واقعی درمان را مشخص می کند. این عوامل را می توان به صورت زیر بیان کرد.

الف- صرفه جویی در وقت و زمان بیمار در جراحی با لیزر در اولویت است و بیمار بر عکس جراحی سنتی مجبور نیست پروسه های عجیب و غریب بیمارستانی را طی کند. درباره لیزر هیچ کدام از پروسه های جراحی سنتی وجود ندارد و وقت و هزینه ای از این بابت از بیمار گرفته نمی شود. بعد از درمان نیز بیمار مجبور به بستری شدن و استراحت در منزل نیز نیست. این عامل می تواند هزینه درمانی را نسبت به جراحی سنتی در مرحله کمتری قرار بدهد.

ب- کمتر بودن درد و خونریزی در عمل با لیزر در مقایسه با روش جراحی سنتی عامل دیگری است که بر روی هزینه درمان نیز تاثیر می گذارد.

پ- در جراحی سنتی نیاز به بیهوشی عمومی یا نخاعی است که این مورد و هزینه های آن نیز در روش درمان با لیزر حذف می شود.

در بسیاری از بیمارها تا هنگامی که بیمار معاینه نشود نمی توان بیماری را به صورت درست تشخیص داد و روش درمانی موثری را برای آن تجویز نمود. بنابراین از قبل نمی توان درباره هزینه درمان هموروئید با لیزر چقدر استاظهار نظر قاطعی کرد. زیرا در برخی ماقع علائم بیماری در افراد مختلف متفاوت است و هر بیماری نیاز به درمان خاصی دارد که بنابرآن هزینه درمانی نیز محاسبه می شود.

 

چگونگی درمان هموروئید با لیزر

هموروئید گشادی عروق مقعدی است و مانند توده‌ های غیر طبیعی هستند که باعث سه علامت شایع درد، خونریزی و یا حملات مکرر التهابی و پرولاپس می‌ شوند. هموروئید در این بیماران یکسان نیست، برخی از آنها با درد کم و برخی دیگر با دردهای غیرقابل تحملی همراه هستند. انواع هموروئید در هر مرحله ای نیاز به کمک پزشکی دارند تا به مرحله پیشرفته کشیده نشوند.

امروزه از روش‌های لیزری برای درمان مراحل مختلف هموروئید استفاده می کنند که ۸۵ درصد بیماران هموروئید در کمتر از پنج دقیقه درمان می شوند و به سر زندگی خود برمی گردند. چگونگی درمان هموروئید با لیزر شامل هیچ گونه برش یا برداشتن بافت نیست، بلکه فقط با استفاده از سطح لیزر یا سوزاندن همراه است. درمان هموروئید با لیزر بهترین پیشرفتی است که در درمان هموروئید در دهه گذشته رخ داده است. آسان، بدون درد، سریع و بسیار موثر با نتایج دایمی است، همه بیماران می‌ توانند در همان روز درمان به کار و فعالیت‌ های روزمره عادی خود بازگردند.

۱۵ درصد بیماران مبتلا به هموروئید از زمان مراجعه به کلینیک یا پزشک متخصص نیاز به برداشتن هموروئید با لیزر دارند. پس از درمان بیمار، پرستار چند دستورالعمل ساده را به بیمار می دهد و یک نسخه برای چند دارو و یک قرار ملاقات پس از آن را تنظیم می کند.

 

شرایط درمان هموروئید با لیزر

یکی از انواع هموروئید، هموروئید خارجی است که بخشی از شرایط درمان هموروئید با لیزر توسط پوست مقعد پوشانده می‌ شود، در حالی که در هموروئید داخلی مخاط در درون مقعد ایجاد می شود. در هموروئید خارجی این مخاط به خارج از کانال مقعد کشیده می شوند و می‌ توانند در اندازه های متفاوت ظاهر شوند. برخی از آنها به قدری بزرگ هستند که کاملا دور مقعد را احاطه می‌ کنند.

آنها پس از بارداری رایج هستند و نیاز به درمان لیزری دارند. زیرا آنها یک تحریک‌ کننده مداوم هستند و باعث خارش و سختی در پاکسازی ناحیه مقعد می‌ شوند. گذشته از آنها، آنها حالتی ناخوشایند و خجالت‌ آور دارند.

پرتو لیزر با عبور جریان الکتریکی قوی از یک لوله آب‌ بندی شده حاوی یکی از چندین گازها ایجاد می‌ شود. در لیزر از دی‌ اکسید کربن ( CO۲ ) استفاده می‌ شود. جریان الکتریکی، دی‌ اکسید کربن را به واکنش در می آورد تا یک پرتو باریک نور تولید کند. برای اینکه جراح بتواند پرتو لیزر را مشاهده کند: اشعه لیزر از یک سری آینه عبور می‌ کند که جراح از آن استفاده می‌ کند.

دلیل استفاده از لیزر دی‌ اکسید کربن این است که گازهای مختلف پرتوهای مختلفی را با خواص متفاوت تولید می‌ کنند. این لیزر از دو محیط استفاده می‌ کند، یک اشعه باریک برای برش و یک اشعه واید برای تبخیر هموروئید.

در حالت برش، آب‌ بندی اشعه و coagulates باعث تقسیم بافت‌ ها می شود، که بسیار ملایم‌ تر از قیچی جراحی است، و پرتو تنها به بخش کوچکی از بافت نفوذ می‌ کند، به این ترتیب به ساختارهای زیرین آسیبی نمی رسد.

در حالت بخار شدن (تبخیر)، پرتو لیزر به سادگی هموروئید را بخار می‌ کند و یک اسکار و زخم خشک کوچک را به جا می گذارد. این کار با قیچی جراحی انجام نمی‌ شود. به همین دلیل هموروئید می‌ تواند با لیزر، به طور کامل و با آسیب بافت کم‌ تر درمان شود.

 

درمان هموروئید با لیزر قیمت

برش لیزری زخم هموروئید به همان صورتی که برش داده، ترمیم می یابد. بنابراین مجبور نیستید با خونریزی و احتمال عفونت دیگری برخورد کنید. همچنین شانس کمتری برای ایجاد عوارض وجود دارد و شانس کمتری برای بستری شدن بیمارستانی در این روش وجود دارد. بیشتر بیماران پس از عمل لیزر به خانه می‌ روند و نیازی به درمان کمی بعد از درمان دارند.

همچنین خطر مبتلا شدن دوباره به هموروئید کمتر است، و این یعنی درمان هموروئید با لیزر، قیمت کمتری از سایر درمان‌ های هموروئید دارد.

اگر هموروئید شما در مراحل اولیه خود قرار دارد، همیشه بهتر است درمان کمتر تهاجمی تر مانند داروها، رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی را امتحان کنید. اما اگر هموروئید به دارو پاسخ نمی دهد یا به مرحله پیشرفته تری رسیده است که علائم آن زندگی عادی و روزمره شما را مختل می کنند، یکی از روش‌ های درمانی لیزری ممکن است برای شما مناسب باشد.

لیزر در درمان هموروئید با لیزر قیمت بسیار موثر است و می‌ تواند به شما کمک کند با حداقل زمان استراحت به زندگی روزمره خود برگردید. اگر به طور جدی درمان لیزر را برای درمان هموروئید مدنظر دارید، همیشه مزایا و معایب آن را از پزشک بپرسید. او می‌ تواند به شما بگوید که آیا درمان لیزر برای شرایط هموروئید شما مناسب است یا خیر.

 

هزینه های درمان هموروئید با لیزر

اولین نکته ای که درباره هزینه های درمان هموروئید با لیزر بدانید این است که این درمان مشمول بیمه نمی شود. در قانون بیمه بیان شده که درمان های سرپایی و بدون بستری شدن کمتر از شش ساعت و بدون بیهوشی نمی توانند از حق بیمه استفاده کنند.

پس اگر کسی مدعی شد که درمان با لیزر بیمه دارد و شما می توانید از آن استفاده کنید با شک و تردید با او برخورد کنید و مطمئن باشید که کاسه ای زیر نیم کاسه است.

دومین نکته درباره هزینه درمان هموروئید با لیزر اینکه درمان لیزر از درمان جراحی هزینه زیادتری ندارد و این فکر نیز کاملا اشتباه است. شما اگر کل هزینه های عمل جراحی را از لحظه وارد شده به بیمارستان تا زمان ترخیص محاسبه کنید و آن را با هزینه های عمل با لیزر مقایسه کنید خواهید دانست که چه تفاوت قیمتی بین این نوع درمان وجود دارد. البته حق بیمه ای که شرکت های بیمه به بیمارستان ها می پردازند را نیز مدنظر داشته باشید. این مورد درباره کلینیک های عمل با لیزر لحاظ نمی شود.

شما در عمل درمان هموروئید با لیزر وقتی را از دست نمی دهید. هیچ گونه نیازی به بستری شدن ندارید. هیچ گونه کار اداری و آزمایشی انجام نمی دهید.

احساس درد کمتری دارید و خونریزی در عمل با لیزر در مقایسه با جراحی سنتی و زمان بهبودی کمتری دارید.

در جراحی معمولی به همراه شما باید یک شخص دیگر حضور داشته باشد و این خود هزینه اضافی است. در حالی که در درمان لیزر اینگونه نیست خودتان می توانید با پای خودتان به کلینیک تشریف بیاورید و با پای خودتان نیز آنجا را ترک کنید.

باید گفت که تا بیمار معاینه کامل نشود، نمیتوان درباره نیازهای درمانی او حرف زد. درمان هموروئید با لیزر نیز باید توسط متخصص توصیه شود . بعد از آن می تواند درباره هزینه های درمانی آن صحبت کرد. اما مطمئن باشید که هزینه ریالی و زمانی و فردی آن در مقایسه با جراحی بیمارستانی خیلی پایین تر است.

[ بازدید : 11 ]

[ يکشنبه 10 تير 1397 ] 20:09 ] [ روحی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]